تیتر برتر تیتر برتر .

تیتر برتر

با آبیاری مکانیزه که از زیر مجموعه های آبیاری مدرن است بیشتر آشنا شوید

در ادامه با آبیاری مکانیزه که از زیر مجموعه های آبیاری مدرن است بیشتر آشنا خواهیم شد. که دارای ویژگی های زیاد نسبت به نمونه های موجود در سایت های مختلف است. صافی های شنی یا توری برای جدا کردن ذرات معلق ریز موجود در آب. می توان اذعان داشت که آبیاری قطره ای جزء پرطرفدارترین و کم هزینه ترین روش های آبیاری موجود می باشد. با استفاده از کنترلر آبیاری می توان شیرهای برقی را فرمان پذیر کرد. ازنازل سرامیکی به دلیل مقاوم بودن در برابر سموم برای ضد عفونی و سمپاشی گلخانه ها استفاده می شود. همان گونه که بارها به آن اشاره کردیم، آبیاری قطره ای در مصرف آب صرفه جویی می کند و هم چنین هزینه های بهره برداری را کاهش می دهد و این موضوع از مزایای مهم در این روش جدید می باشد. اگر آبیاری زمین به درستی صورت نگیرد محصولات خوبی در اختیار افراد یک منطقه قرار نخواهد گرفت و به علاوه در مصرف آب نیز صرفه جویی نخواهد شد.همان گونه که می دانید، بخش اعظم مصرف آب در کشور ما به مصارف کشاورزی مربوط می شود، بنابراین با توجه به کمبود آب، صرفه جویی در مصرف آن از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و باید توسط کشاورزان عزیز رعایت شود.

باید گفت که کنترلر هانتر یکی از تولیدی های معتبر کارخانه چین است که تحت لیسانس کشور آمریکا می باشد. این دستگاه یک کنترلر ۴ ایستگاهه است که از آن برای اتوماتیک کردن سیستم های آبیاری مختلف استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین­باره پیشنهاد می کنیم حتماً ادامه مطلب ما را مطالعه کنید.

مشخصات فنی کنترلر هانتر
کنترلر هانتر که در میان بسیاری کاربران با عنوان تایمر آبیاری هانتر نیز شناخته می شود در دو نوع فضای باز و فضای بسته تولید و به مشتریان خود عرضه می شود. تفاوت سیستم های باز و بسته در این است که در مدل بسته تایمر با دریافت فیدبک از سنسورهای تعبیه شده در خود و آنالیز اطلاعات دریافت شده فرمان لازم را برای آبیاری ارسال می کند. اما در مدل فضای باز سیستم با تغییرات از پیش تعریف شده ای آبیاری بخش های مختلف را انجام می دهد. از این رو هیچ گونه نیازی به نصب سنسورهای دیگری از قبیل دما، تابش خورشید و رطوبت را ندارد. باید گفت که مدل فضای باز کنترلر هانتر هم ارزان تر است و هم انعطاف پذیری بالاتری در برابر مدل بسته دارد. از دیگر شاخصه های بارز کنترلر هانتر می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

https://abniro.com/irrigation-controller-hunter/

باید بیان شود که روش آبیاری قطره ایی در دهه ۵۰ بسیار رایج شد و سطوح بزرگی با این روش آبیاری شدند اما هر روشی که برای آبیاری زمین استفاده می شود، مزایا و معایب خاص خود را دارد که بعد ها با تحقیقات فراوان مزایا و معایب روش آبیاری قطره ایی نیز مشخص گردید. از آن جا که آبیاری قطره ای و بارانی باید طوری تنظیم شود، که در زمان خاصی شروع و در زمان مشخصی تمام شود، یک نفر باید مسئولیت این کار را بر عهده بگیرد، از آن جا که انسان نیز خطا می کند، ممکن است، با توجه به مشغله های زندگی، این کار را فراموش کند، استفاده از تایمر بزرگترین خدمت به این کشاورزان و دیگر صاحبان صنایع را انجام می دهد. تعرق و هم چنین مقدار آبی که باید به زمین مورد نظر داده شود، در یک دوره زمانی محدود ( ۲۴ تا ۷۲ ساعت ) توازن برقرار می شود.

از جمله معایب روش آبیاری قطره ایی، هزینه های زیاد و تکنیک های نسبتاً پیشرفته این روش و هم چنین نمک ها و مواد جامد معلق در آب های ایران (که سبب گرفتگی قطره چکان ها می شوند) می باشد. با این تکنیک شما قادر خواهید بود رطوبت لازم را برای مدت زمان مشخصی برای گیاه تامین کنید. به همین دلیل در اکثر پروژه ها احداث ایستگاه پمپاژ و یا تقویت منبع تامین انرژی ضروری می باشد. می توان بیان کرد که سیستم های آبیاری قطره ای نیازمند تامین فشار بالا می باشند و معمولا اختلاف ارتفاع منبع آب تامین کننده این انرژی نمی باشد. باید بدانید که در صورتی که آب مصرفی در آبیاری از چاه یا رودخانه حامل شن و ماسه معلق باشد، بهره گیری از هیدروسیکلن امری کاملا ضروری است. در رابطه با روند اجرای عملیات پمپ واترجت کارواش لازم است بدانید که این دستگاه به واسطه ابزارهای مخصوص به برق متصل می شود که با استفاده از نیروی محرکه الکتریکی فعالیت خود را آغاز می کند. اگر فیلتر دیسکی همراه با فیلتر های دیگر که به نوعی آب را عاری از آلودگی های زیستی و میکروبی می کنند، شده باشد، می تواند در مصارف خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

آب با فشاری برابر 1 وارد آب چکان میشود و در آنجا به فشار صفر میرسد. پمپ کارواش صنعتی، واترجت، کارواش دستی، کارواش خانگی و پمپ، کلماتی است که به کارواش صنعتی اطلاق میشود. در کل قطعاتی که برای شما همراه این پکیج ارسال میشود کامل است و شامل تمامی قطعات مورد نیاز است. سوال و یا نظری در مورد این محصول دارید؟ به دلیل تقاضای زیاد این محصول مرکز عرضه تایمر آبیاری ارزان فعالیت خوبی را در کشور دارد. این محصول در برابر رطوبت دوام می آورد. ابتدا دو عدد باتری قلمی را در پشت دستگاه، در محل مورد نظر قرار می دهید. شایان به ذکر است که لوله ها اصلی و نیمه اصلی از جنس پلی اتیلن بوده و آن ها را در عمق مناسب درون خاک قرار می دهند. لوله های مورد استفاده در مه پاشها از دو نوع لوله های پلی آمید و لوله های فشار قوی سیم دار پرسی یا همان شلنگ هیدرولیکی می باشند. از این جهت در شبکه های آبیاری قطره ای، فیلترهای شنی با کارآیی بالا همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۲۸:۵۲ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (1)