تیتر برتر تیتر برتر .

تیتر برتر

رنگ آمیزی کودکان: انواع طرح های بدون رنگ چگونه است؟

اگر به دنبال طرح‌هایی برای رنگ آمیزی کودکان (چه پسرانه و چه دخترانه) در انواع ایده‌های مختلف هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. تلاش کرده‌ایم در ضمن ارائه این طرح‌ها، نکات مختلفی را در مورد فواید و هنر نقاشی برای کودکان بیان می‌کنیم که می‌تواند برای شما والدین آموزنده باشد.

رنگ آمیزی کودکان دخترانه
نقاشی، بهترین سرگرمی سالم و جذاب برای کودکان است. اگر شما جزو کسانی هستید که به دنبال سرگرم کردن کودکان خود هستید، بهترین پیشنهادی که ما می‌توانیم برای کودکان ارائه کنیم، نقاشی است. اما نقاشی به مفهوم طراحی برای کودکان 1 – 5 سال می‌تواند سخت باشد. از این رو شما می‌توانید قدم به قدم او را وارد دنیای خلاقانه هنر کنید. اولین مرحله، رنگ آمیزی است که در این مقاله می‌خواهیم در ضمن بررسی نقاشی و رنگ آمیزی برای کودکان، طرح‌هایی را نیز ارائه کنیم.

نقاشی برای کودکان فواید بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به رشد حسی، یادگیری رنگ، رشد حرکتی ظریف، رشد خلاقیت، توانایی ابراز احساسات و ایجاد عزت نفس اشاره کرد. همچنین نقاشی را می‌توان یک فعالیت عالی برای کمک به آموزش مفاهیمی مانند اشکال و حروف به روشی سرگرم کننده و جذاب دانست.

رنگ آمیزی کودکان پسرانه
اگر بخواهیم 8 مزیت از نقاشی و رنگ آمیزی را برای کودکان (نوپا که در حال رشد هستند) بیان کنیم می‌توان گفت:

 

تحرک و مهارت‌های حرکتی ظریف و درشت را بهبود می‌بخشد.
تمرکز و صبر را بهبود می‌بخشد.
هوش تخیلی فرد را توسعه می‌دهد.
رنگ و رنگ‌آمیزی را به روشی جالب و کاربردی آموزش می‌دهد.
به ایجاد عزت نفس در کودک کمک می‌کند.
راهی برای برقراری ارتباط با احساسات فراهم می‌کند.
به آنها اجازه می‌دهد تا خلاقیت خود را به کار گیرند.
می‌تواند به عنوان مقدمه‌ای بر تجربیات حسی برای فرد باشد.

 

رنگ آمیزی کودکان حیوانات
یکی از مزیت‌های فوق‌العاده خوبی که رنگ آمیزی کودکان می‌تواند برای آنها فراهم کند، آزاد بودن برای کاوش بدون ترس از اشتباه یا نتایج بد است که یک فعالیت بسیار عالی برای اوست. آنها می‌توانند به تخیل خود اجازه دهند تا تجربه کند، این کار می‌تواند به تدریج همسالان و بزرگسالان را از آثار هنری آنها شگفت زده نماید. اجازه دادن به کودک برای داشتن این شکل انتزاعی از بیان خود می‌تواند یک راهکار بسیار عالی برای افزایش اعتماد بنفس او باشد.

از سوی دیگر رنگ‌آمیزی می‌تواند با توجه به محتوایی که دارد، برای کودکان آموزنده باشد. شما می‌توانید از طرق نقاشی، برخی از رفتارها را به آنها بیاموزید. شما می‌توانید در ضمن نقاشی، حس دوستی، صمیمیت خانواده، مهر پدر و مادر، برخی موارد و احکام مذهبی مانند نماز، عبادت و غیره را نیز در ناخودآگاه او قرار دهید. این ها مواردی هستند که سبب می‌شود تا در انتخاب طرح‌ها و نقش‌هایی که برای رنگ آمیزی برای کودکان انتخاب می‌کنید، برای شما با اهمیت بیشتری باشد.

 

 

رنگ آمیزی کودکان پری دریایی
مورد دیگر از مزایا و فوایدی که می‌توانید از طریق رنگ آمیزی به آنها توجه داشته باشید، یادگیری سریع‌تر و آسان‌تر رنگ‌ها در ذهن کودک است. این یک مورد کاملا واضح است. اجازه دادن به کودکان برای نقاشی و کاوش با رنگ‌های مختلف به روشی سرگرم کننده و کاربردی، می‌تواند بهترین حالت برای یادگیری و تشخیص رنگ باشد. شما نیازی به انجام هیچ کاری ندارید جز اینکه نام هر رنگی را که انتخاب می‌کنند ذکر کنید.

مورد دیگر، افزایش مهارت‌های حرکتی در کودکان شما است. در این حالت نقاشی به کودکان نوپا با مهارت‌های حرکتی و هماهنگی کمک می‌کند و یک فعالیت عالی برای رشد حرکتی آنها محسوب می‌شود. آنها دائما عضلات بازوی خود را درگیر می‌کنند تا آزادانه نقاشی کنند که این نوع فعالیت‌ها به نوبه خود می‌تواند رشد حرکتی در سطح بالا را بهبود ببخشد. از سوی دیگری، در دست گرفتن قلم موها و انجام حرکات دقیق‌تر نیز راهی عالی برای آنها است تا اقدام به توسعه مهارت‌های حرکتی ظریف کنند.جوان ایرانی (irjavan.com)

 

 

رنگ آمیزی کودکان تک شاخ
جالب است بدانید که نقاشی می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های برقرار ارتباط با احساسات در افراد، به ویژه کودکان باشد. در این حالت نقاشی یک راه عالی برای اجازه دادن به بچه‌های کوچک است تا احساسات و افکار خود را به راحتی بیان کنند و به آنها کمک کند تا هر گونه احساسی مانند خشم را تخلیه کنند.

از سوی دیگر رنگ آمیزی و نقاشی می‌تواند به هوش تخیلی فرزندان شما کمک کند که این مر در رشد اولیه کودکی حیاتی است. وقتی بچه‌های کوچک روی یک سطح یا رسانه نقاشی می‌کنند و شکل‌ها و اشیاء را ایجاد و رنگ آمیزی می‌کنند، به آنها کمک می‌کند تا نسبت به اشیا دیگر به نوعی آگاهی پیدا کنند. با گذشت زمان، این مهارت‌ها به آنها کمک می کند تا بدون نیاز به عمل فیزیکی، بتوانند موارد و اشیاء و چیزهای دیگر را راحت‌تر و بهتر تجسم کنند. شما می‌توانید از اشکال مانند اسب‌های تک شاخ و یا موجوداتی تخیلی برای تقویت این مورد استفاده کنید.

 

رنگ آمیزی کودکان با کیفیت بالا
برای آنکه بتوانید عملیات رنگ آمیزی را برای کودکان انجام دهید، نیاز است تا ابزارهایی را برای این منظور به کار بگیرید. در ادامه برخی از این ابزارها را به همراه نقاط قوت و ضعف آنها بیان می‌کنیم که به شرح زیر هستند:

مداد شمعی: شما می‌توانید از مدادهای شمعی برای رنگ آمیزی استفاده کنید. مزیت این نوع ابزار این است که می‌توانید آن را راحت‌تر جابه جا کنید، همچنین می‌توانید آن را سریع به کار گرفته و جمع نمایید. در کنار این مورد، اما در رابطه با معایب آن هم می‌توان گفت این رنگ‌ها به راحتی شسته نمی‌شوند و همچنین می‌توانند به راحتی بشکنند. بنابراین باید در استفاده از آنها احتیاط کنید و آنها را به دیوار یا مبلمان و غیره به کار نبرید.
گواش: یکی از لوازم رنگ آمیزی که می‌تواند برای کودکان به یادماندنی باشد، گواش است که در واقع غلظت رنگ بالایی دارد و می‌تواند در بالاتر بردن کیفیت رنگ آمیزی خوب باشد. شما می‌توانید به همراه کمی آب آن را رقیق‌تر کنید. فراموش نکنید برای نگهداری این رنگ‌ها بهتر است یک پالت تخم مرغی هم تهیه کنید تا رنگ‌ها در مقدار موردنیاز برای رنگ آمیزی در آن ریخته شود.
قلمو: قلمو‌های باکیفیت می‌توانند برای کودکان در رنگ‌آمیزی و لذت بردن بیشتر از رنگ آمیزیشان بسیار موثر باشند. شما می‌توانید از انواع قلموهای سرگرد، سر تخت و یا سرکج استفاده نمایید.
آبرنگ‌ها: شما می‌توانید این دسته از ابزارهای رنگ آمیزی را با کمی آب فعال کرده و در رنگ آمیزی استفاده کنید. در خرید آبرنگ‌ها بهتر است از نمونه‌های با کیفیت استفاده کنید که می‌تواند کیفیت کار آنها را افزایش دهد.
پاستیل روغنی: این دسته از ابزارهای رنگ آمیزی کودکان بهتر است برای سرده سنی کمتر مورد استفاده قرار گیرد. چراکه با بزرگ بودن قطر آن، کار را در رنگ کردن راحت می‌کند، در رنگ دهی، نیاز به فشار نداشته و کودک را خسته نمی‌کند، نرم است و کودک می‌تواند از آن لذت ببرد، همچنین این دسته از ابزارها مانند ماژیک به صرفه هستند و سریع تمام نمی‌شوند.
شما می‌توانید از دیگر ابزارهای نقاشی مانند ماژیک و یا ست‌های آن نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از اپلیکیشن‌های مجازی هم برای رنگ آمیزی در کودکان استفاده کنید. از جمله این برنامه‌ها همچنین می‌توان گفت:

Coloring Book of Dogs by ME-ZZ در نسخه iOS
Colorfy در نسخه اندروید، iOS
Zen Coloring Book در نسخه ویندوز و iOS
Recolor در نسخه اندروید، iOS
Pigment در نسخه اندروید و iOS

 

رنگ آمیزی کودکان ماشین
از دیگر مواردی که می‌تواند در رنگ آمیزی برای کودکان مفید باشد همچنین باید به رشد حسی آنها اشاره کرد. در این حالت نقاشی و رنگ آمیزی می‌تواند تجربیات حسی را برای کودکان به ارمغان آورد. آنها می‌توانند چه از انگشتان، قلم مو یا هر وسیله دیگری برای کمک به خلق آثار هنری خود استفاده کنند. این تجربه حسی برای کودکان نوپا حیاتی است تا این احساسات جدید را به روشی راحت کشف کنند. در راستای همین احساس است که شما اغلب بچه‌های جوانی را خواهید دید که با تعجب دست های خود را با قلم مو نقاشی می‌کنند؛ زیرا از این احساس لذت می‌برند.

رنگ آمیزی و نقاشی یکی از فعالیت‌های عمده در مهدکودک است که از همان دوره فردیت و خلاقیت را ارتقا می‌دهد. این کار به بچه های کوچک فضایی می‌دهد تا احساسات و توانایی های خود را به روشی بسیار آزاد کشف کنند. مهم‌ترین نکته در این گونه فعالیت‌ها، درنظر گرفتن آن به عنوان یک فعالیت سرگرم کننده و سالم است. تقریباً همه بچه‌ها عاشق نقاشی هستند، به همین خاطر شما با این وجه اشتراک می‌توانید آموزش و بحث در مورد هر موضوع، از طریق رسانه‌ای را پیش برده و در عین حال کاری کنید تا لذت ببرند.

سایت رنگ آمیزی کودکان
همانطور که در بخش قبل هم ذکر کردیم، امروزه برنامه‌هایی نیز وجود دارد که به صورت مجازی می‌توانند برای رنگ آمیزی کودکان استفاده شوند. یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای زمانی که کودکان می‌خواهند هم با کامپیوتر و تکنولوژی آشنا شوند و در عین حال از این تعامل لذت ببرند، رنگ آمیزی به صورت مجازی است. در این حالت شما می‌توانید از سایت‌هایی که طرح‌ها و زمینه را برای رنگ آمیزی مهیا کرده‌اند استفاده کنید. در ادامه با ما باشید تا به معرفی سایت رنگ آمیزی برای کودکان بپردازیم.

رنگ آمیزی آنلاین کودکان
از جمله انواع سایت‌ها برای رنگ آمیزی آنلاین کودکان می‌توان گفت:

coloringpages-forkids.com: یکی از وب‌سایت‌ها برای رنگ‌آمیزی طرح ها و نقاشی‌ها است که دارای تعداد خاصی طرح بوده و می‌توانید آنها را رنگ آمیزی، چاپ و دانلود کنید.
com: شما می‌توانید در این سایت انواع مختلفی از طرح‌های قابل رنگ آمیزی را پیدا کنید. همچنین قابلیت اشتراک گذاری آنها نیز وجود دارد. این سایت همچنین برنامه‌های دیگری نیز برای کودکان دارد که از جمله آن می‌توان به ریاضی، آزمایشگاه و غیره اشاره کرد.
com: این وب سایت نیز انواع مختلفی از طرح‌ها را دارد که می‌توانید به راحتی به رنگ آمیزی آنها بپردازید.
ws: صفحات رنگ آمیزی قابل چاپ رایگان برای کودکان که می‌توانید آنها را چاپ و رنگ کنید.
net: بیش از 2000 طرح رنگ آمیزی کودکان قابل چاپ برای کودکان و بزرگسالان. در این سایت می‌توانید انواع مختلفی از طرح‌های دایناسورها، ماشین‌ها و غیره را به رایگان با قابلیت چاپ داشته باشید.
com: این وبسایت دارای 1000 صفحه رنگ آمیزی رایگان برای بچه‌ها از جمله تصاویر رنگ آمیزی فیلم دیزنی و شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه بچه ها است.
com: وب سایت HelloKids یک بستر اینترنتی خاص کودکان است که در آنجا فعالیت‌های مختلفی برای بچه‌ها مانند ارائه طرح‌های رنگ‌آمیزی، فعالیت‌های صنایع دستی، فیلم‌ها و بازی‌ها و غیره را پیدا خواهید کرد.
com: این وب‌سایت دارای طرح‌ها و صفحات رنگ آمیزی آنلاین تعاملی رایگان است. صفحات برای رنگ آمیزی برای کودکان را بصورت آنلاین رنگ آمیزی کنید. همچنین شما می‌توانید آنها را برای دوستان ارسال کنید یا در گالری تصاویر خود ذخیره کنید.
Online-Coloring.com: این وب‌سایت دارای بیش از 600 طرح رنگ آمیزی آنلاین رایگان برای بچه‌ها و کودکان است. تصاویر را به صورت آنلاین رنگ آمیزی کنید یا آنها را چاپ کنید تا با رنگ‌ها یا مداد رنگی واقعی خود، آنها را رنگ آمیزی نمایید.

 

رنگ آمیزی کودکان ساده
شما می‌توانید برای رنگ آمیزی از طرح‌های ساده استفاده کنید. تقریبا از سن 2 سالگی می‌توان طرح‌های نقاشی را از کودکان مشاهده کرد که در حد خطوط ساده‌تر هستند. آنها می‌توانند از سن 2 سال به بعد برای رنگ آمیزی اقدام کنند. البته توجه کنید که در رنگ آمیزی لازم است حتما از رنگ‌هایی استفاده کنید که مضر نباشند و یا در هنگام رنگ آمیزی مراقب آنها باشید تا چیزی را به اشتباه نخورند. کودکان در سن 31 تا 36 ماهگی تسلط نسبتا خوب دارند تا بتوانند خطوط را ترسیم نمایند.

در طراحی و نقاشی، نباید به کودکان فشار بیاورید. اجازه بدهید آنها خودشان این موارد را یاد بگیرند و برای نوشتن و یا کشیدن اشکال و رنگ آمیزی اقدام کنند. کودکان در رنگ آمیزی و نقاشی می‌توانند متفاوت عمل کنند و به همین خاطر نباید روند این کار در آنها به صورت یکسان در نظر گرفته شود. در ادامه چندین طرح برای نقاشی بدون رنگ برای شما ارائه می‌کنیم که در حالت ساده هستند.

 

رنگ آمیزی کودکان: انواع طرح های بدون رنگ چگونه است؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ فروردین ۱۴۰۲ساعت: ۰۲:۴۷:۴۴ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (0)

آموزش پاکسازی پوست در یزد

آیا معنی پاکسازی صورت را می دانید؟ به نظر شما چگونه پوست می تواند کاملا تمیز و شاداب باشد؟ به دنبال بهترین دوره مراقبت از پوست در یزد هستید؟ آیا می خواهید پس از گذراندن دوره مراقبت از پوست در یزد به سرعت وارد بازار کار شوید؟ پاکسازی و جوانسازی صورت امری مهم است که هر روز توسط متخصصین زیبایی و پزشکان توصیه می شود. در واقع پاکسازی صورت به بهبود و رفع مشکلات پوستی مانند آکنه، سیاهی دور چشم و ... کمک می کند. اما قبل از انجام پاکسازی پوست بهتر است با مفهوم پاکسازی پوست، اهداف آن و موثرترین آموزش پاکسازی پوست در یزد آشنا شوید. پس تا پایان این مقاله با من همراه باشید.

 

اهمیت پاکسازی پوست چیست؟ 

پوست به دلایل زیادی مستعد آسیب و آلودگی است. به مرور زمان این ناخالصی ها در سطح پوست جمع می شوند و به راحتی می توانند از درخشندگی، شادابی و جوانی پوست بکاهند. بین پوست است که باید شسته شود. https://fatemehhabashi.com/skin-cleansing-courses-in-yazd/

در واقع می توان گفت که پاکسازی یکی از بهترین روش ها و روش های اثبات شده برای پاکسازی پوست از انواع آلودگی ها و چربی های اضافی است. بنابراین یکی از رازهای داشتن پوستی صاف، شاداب و جوان در مراقبت و نگهداری اولیه نهفته است که در دوره پاکسازی صورت در ازد به طور کامل به آن پرداخته شده است. برای ثبت نام و عضویت در آموزشگاه پاکسازی پوست در عضد می توانید با من تماس بگیرید.

 

عوامل موثر در آلودگی پوست چیست؟

استفاده از محلول پاک کننده نادرست می تواند اثرات ناخوشایندی بر روی پوست ایجاد کند.

هوای آلوده و رادیکال های آزاد می توانند به راحتی روی پوست باقی بمانند و شادابی آن را کاهش دهند.

استفاده از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی بی کیفیت و نامناسب می تواند عوارضی مانند بسته شدن منافذ پوست، ایجاد آکنه و ... را به همراه داشته باشد. با خود حمل کنید که بعداً منجر به مشکلات پوستی می شود.

 

اهداف پاکسازی پوست

حذف سلول های مرده پوست

حذف چربی و مواد زائد اضافی

پوست های خشک را پاک می کند و پوست را ویتامینه می کند

نکته: با داشتن پوستی نرم و شاداب می توانید زیبایی ظاهر و اعتماد به نفس خود را دو چندان کنید. بنابراین باید یک دوره زمانی برای مراقبت و نگهداری در نظر گرفت. البته فراموش نکنید که این نوع درمان باید به درستی و بر اساس اصول انجام شود تا پوست آسیب نبیند. پس اگر می خواهید تکنیک های پاکسازی پوست را به صورت اصولی و حرفه ای یاد بگیرید و از توضیحات او در دراز مدت استفاده کنید، پیشنهاد می کنم برای ثبت نام و شرکت در بهترین آموزش پاکسازی صورت در یزد با من تماس بگیرید.

 

فواید پاکسازی پوست چیست؟ https://fatemehhabashi.com/skin-cleansing-courses-in-urmia/

پوست به طور کامل تمیز می شود.

روند پیری پوست را تا حد امکان کاهش دهید.

جوانسازی، سم زدایی و رفع چین و چروک

مالش صورت در حین پاکسازی باعث افزایش جریان خون در زیر پوست می شود.

یکی از مراحل پاکسازی پوست استفاده از ماسکی است که پوست را نرم و صاف می کند.

مرطوب کننده و ویتامینه کردن پوست خشک از چین و چروک و پیری زودرس جلوگیری می کند.

نظافت مزایای زیادی دارد که به برخی از آنها اشاره شد. اگر می خواهید تمام مزایای پاکسازی را به دست آورید و اطلاعات مفیدتری در این زمینه کسب کنید، شرکت در کامل ترین دوره پاکسازی صورت در یزد را به شما توصیه می کنم. بنابراین علاوه بر یادگیری نحوه تمیز کردن پوست صورت و آگاهی از فواید آن، می توانید وارد بازار کار شوید و درآمد کسب کنید.

 

بعد از پاکسازی صورت چه کنیم؟

میوه و سبزیجات بیشتری بخورید

از کرم های ضد التهاب یا کمپرس سرد استفاده کنید.

نوشیدن آب فراوان در طول روز را فراموش نکنید.

تا چند روز پس از پاکسازی صورت خود را اپیلاسیون یا اپیلاسیون نکنید.

از مالش و لمس بیش از حد پوست خودداری کنید.

کرم مرطوب کننده تاثیر بسزایی در بهبود پاکسازی پوست دارد.

تا چند روز پس از پاکسازی از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

تا حد امکان از رفتن به مکان های گرم که باعث تعریق پوست می شود خودداری کنید.

 

آیا بعد از اتمام تمرین پاکسازی پوست در یزد می توان پوست را تمیز کرد؟

بله، با شرکت در دوره پاکسازی پوست در یزد می توانید با توجه به توضیحات داده شده با کمی حوصله وارد بازار شوید و در نهایت پوست خود یا مشتریان خود را به صورت تخصصی و مناسب پاکسازی کنید.

بهتر است بدانید که نباید وارد دوره ای در زمینه صورت و پاک کننده ها شوید. این به این دلیل است که پوست بسیار حساس است و به دلیل اثرات منفی که هیچکس به آن نیاز ندارد، نباید هیچ تمرینی روی آن انجام دهید. پس برای ثبت نام در بهترین آموزشگاه مراقبت از پوست یزد با من تماس بگیرید تا بهتر بتوانم شما را در عضویت در دوره مراقبت از پوست یزد یاری کنم.

 

بعد از گذراندن دوره حضوری در یزد چه کارهایی می توان انجام داد؟

پس از گذراندن موفقیت آمیز یک دوره آموزشی در بهترین دوره آموزشی پاکسازی صورت یزد، قادر خواهید بود پوست خود و اطرافیان خود را با رعایت دستورالعمل های ارائه شده به صورت کاملا حرفه ای تمیز کنید.

پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره خود در بهترین آموزشگاه پاکسازی صورت در یزد، می توانید با همکاری با بهترین مراکز و کلینیک های پاکسازی صورت در یزد درآمد کسب کنید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ فروردین ۱۴۰۲ساعت: ۰۲:۰۷:۳۵ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (0)

آهنگ جدید حجت اشرف زاده به نام «افتاده ام از چشم تو ویران ویرانم»

متن آهنگ افتاده ام از چشم تو ویران ویرانم حجت اشرف زاده

افتاده ام از چشم تو ویران ویرانم دستی نمی آید چرا دیگر به تسکینم
ماندم تو احساس مرا جدی نمیگری یا من شبیه کوه برفی سرد و سنگینم
ببین مرا که بعد تو چگونه زیر بار غصه خم شدم بدون تو نگاه کن خرابتر ز بم شدم
نشسته ام به این امید میان بغض و گریه ها ببینمت نگار من بگو چرا نشد تورا بچینمت
وقتی نباشی زندگی تلخ است خیلی تلخ حتی اگر لب وا کند دنیا به تحسینم
فرهادم اما چند سالی دیر فهمیدم افتاده دست دشمنانم قصر شیرینم
ببین مرا که بعد تو چگونه زیر بار غصه خم شدم بدون تو نگاه کن خرابتر ز غم شدم
نشسته ام به این امید میان بغض و گریه ها ببینمت نگار من بگو چرا نشد تورا بچینمت

آهنگ جدید حجت اشرف زاده به نام «افتاده ام از چشم تو ویران ویرانم»


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۲۷:۱۵ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (0)

قبل از آرایش روی پوست چرب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

آرایش پوست چرب آرایش پوست چرب
امروزه در دنیای مد، آرایش جزئی از وظایف روزمره است و در واقع همه خانم ها به دنبال لوازم آرایشی خوب و با کیفیتی هستند که علاوه بر پوشاندن خوب صورت، از پوستشان نیز محافظت کند. اما باید به این نکته توجه کنید، اگر به سلامت پوست و نوع آرایش خود اهمیت می دهید، باید کرم ها و لوازم آرایشی خود را با توجه به پوست صورت خود انتخاب کنید، مثلاً اگر پوست چرب دارید، قبل از استفاده باید به آن توجه کنید. آرایش چه نکاتی را باید در چربی رعایت کرد.
در این مقاله به این موضوع می پردازیم و همچنین پوست های چرب را به شما معرفی می کنیم تا نوع پوست خود را به خوبی بشناسید و برای داشتن بهترین آرایش برای پوست های چرب یک سری نکات را رعایت کنید.
عناوین اصلی این صفحه نمایش
پوست چرب چیست؟
به طور کلی ما سه نوع پوست چرب، خشک و معمولی داریم. پوست چرب به پوستی گفته می شود که ترشحات اضافی از بسیاری از غدد چربی دارد. در زیر چین های پوستی غدد چربی وجود دارد که فعال هستند و عرق و چربی زیادی تولید می کنند و آن را از طریق منافذ تخلیه می کنند و به همین دلیل منافذ چربی پوست بزرگ می شوند. اگر پوست شما چرب است، پوست شما اغلب براق است، به خصوص در اطراف بینی و پیشانی.
همچنین بخوانید: مراقبت از پوست کره ای (هزینه آن چقدر است؟)
یکی از راه های تشخیص پوست چرب استفاده از کاغذ جاذب است. صورت خود را بشویید و پس از 30 دقیقه صورت خود را با کاغذ جاذب پاک کنید. اگر کاغذ لکه به پوستتان چسبید، پوستتان چرب است و اگر کاغذ لکه خشک و مقداری روغن روی آن بود، پوستتان چرب نیست.
علل پوست چرب
دلایل زیادی برای چرب شدن پوست وجود دارد. به عنوان مثال عوامل ژنتیکی، مصرف دارو، استفاده نادرست از لوازم آرایشی، تغییرات جوی، تغییرات هورمونی، استرس و ... می توانند باعث چرب شدن پوست شوند.
علائم پوست چرب
به طور کلی، اگر یکی از علائم زیر را دارید، پوست چرب دارید. علائم شایع مانند:
داشتن پوست براق روی بینی و پیشانی
آکنه روی بدن، از جمله جوش های سر سفید و سر سیاه
وجود منافذ بزرگ روی پوست
پوست خشن و ضخیم دارد
احساس تمیزی مداوم پوست
قبل از آرایش پوست چرب چه نکاتی را رعایت کنیم؟
برای محافظت از پوست چرب و ایجاد بهترین آرایش بر روی پوست چرب خود، رعایت نکاتی که در این قسمت قبل و در حین آرایش به آنها می پردازیم، ضروری است.
1. آماده سازی پوست
قبل از آرایش، پوست چرب خود را تمیز کرده و با مواد شوینده مخصوص بشویید. این کار به منظور داشتن پوستی تمیز و صاف در زمانی که می خواهید آرایش کنید انجام می شود و قبل از آرایش باید از آبرسانی کامل پوست خود مطمئن شوید.
همچنین بخوانید : بهترین مرکز مراقبت از پوست در تهران کجاست؟
اما توجه به این نکته نیز ضروری است که نباید پوست خود را بیش از حد بشویید زیرا این کار باعث از بین رفتن چربی و رطوبت طبیعی پوست می شود. بهتر است این کار را قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید و یک بار در شب هنگام بیدار شدن صورت خود را بشویید
2. از تونر استفاده کنید
تونر از فرمول خاصی ساخته شده است که پوست را از چربی اضافی و ناخالصی های سطح پوست آزاد می کند.
مقداری تونر بدون چربی مناسب برای پوست های چرب روی پد بریزید و روی تمام پوست به جز چشم پخش کنید و بگذارید خشک شود.
برای حفظ رطوبت پوست، باید یک بار در روز از یک تونر بدون الکل استفاده کنید
می توانید با استفاده از گلاب و فندق جادوگر یک تونر خانگی درست کنید.
3. از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید
هنگام خرید و استفاده از مرطوب‌کننده‌ها، مراقب باشید که مرطوب‌کننده‌های صورت غیر چرب، مات‌کننده و کاهش‌دهنده صورت خریداری کنید و قبل از آرایش استفاده کنید.
استفاده از مرطوب کننده های مرطوب کننده قبل از آرایش می تواند چربی اضافی پوست را جذب کند و از براق شدن پوست بعد از آرایش جلوگیری کند.
4. لایه برداری پوست
برای آرایش خوب، باید قبل از آرایش، پوست خود را لایه برداری کنید.
همچنین بخوانید: پک فواید چشم و صورت (ضد چروک) را بشناسید
اگر پوست چرب دارید، باید 3 یا 4 بار در هفته لایه برداری کنید. پوست چرب چربی زیادی تولید می کند که منافذ را مسدود می کند و اگر قبل از آرایش این روغن ها را پاک نکنیم، پوست شما براق می شود، بنابراین از شستن پوست خودداری کنید. پاک کننده های لایه بردار
5. از ماسک ضد چربی استفاده کنید
قبل از آرایش، یک یا دو بار در هفته پوست خود را با یک ماسک جاذب روغن درمان کنید تا پوستی صاف تر و کم چرب تر داشته باشید. علاوه بر ماسک های شیمیایی، می توانید از ماسک های طبیعی نیز برای از بین بردن چربی اضافی پوست خود استفاده کنید.
6. من خوشحال نیستم
همچنین می توانید از گلاب برای متعادل کردن PH پوست خود استفاده کنید. گلاب علاوه بر آبرسانی به پوست، به تنظیم pH نیز کمک می کند.

https://fatemehhabashi.com/oily-skin-makeup/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۱۵:۰۹ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (0)

مهاجرت به کانادا به عنوان کارگر حوزه فناوری

در این مقاله همه چیز در مورد مهاجرت و مجوز کار کانادایی برای کارگران حوزه فناوری در سال 2021 توضیح داده می‌شود.

کارگران حوزه فناوری چندین گزینه برای مهاجرت به کانادا دارند.

ابتدا اجازه دهید در خصوص ورود به کانادا صحبت کنیم. اتباع خارجی برای کار قانونی در کانادا نیاز به مجوز کار دارند. برخی از این مجوزهای کار به طور خاص برای کارگران فناوری طراحی شده‌اند.
اگر چه این امکان برای کارگران حوزه فناوری وجود دارد که بدون حضور در کانادا، مستقیماً برای اقامت دائم درخواست دهند.

با این اوصاف مطالعات نشان داده است که مهاجران با سابقه کار کانادایی در بازار کار با نتایج بهتری روبرو می‌شوند. آن‌ها پول بیشتری به دست می‌آورند و امکان اینکه در سال اول حضورشان در کانادا شغلی پیدا کنند بسیار بیشتر است.

در اینجا برخی از مجوزهای کار کانادایی برای کارگران و نیروهای کار حوزه فناوری ذکر شده است.

 

جریان استعدادهای جهانی

یکی از مسیرهای موقت بزرگ، جریان استعداهای جهانی است. این مسیر به گونه‌ای طراحی شده است که 80 درصد از درخواست‌ها در مدت زمان دو هفته یا کمتر مورد بررسی و پردازش قرار می‌گیرد. کارفرمایان از این مسیر برای جذب سریع کارکنان ماهر استفاده می‌کنند. کارفرمای واجد شرایط می‌تواند از دسته A و یا B باشد.

دسته A برای شرکت‌هایی است که به سرعت در حال رشد هستند و به استخدام استعداهای تخصصی از خارج نیاز دارند. یک کارفرمای رده A باید از طرف یک شریک ارجاع مورد تایید قرار بگیرد. این‌ها معمولاً یک آژانس محلی، دولتی یا نیمه دولتی هستند که ماموریت آن‌ها توسعه اقتصادی شهر یا منطقه است.

رده B برای برای کارفرمایانی است که به دنبال کارگران ماهری هستند که کانادا آن‌ها را یه عنوان موارد مورد نیاز که کمبود نیروی کار در آن‌ها وجود دارد، ذکر کرده است. این لیست با عنوان لیست مشاغل استعدادهای جهانی شناخته می‌شود. آخرین لیست کانادا شامل دوازده شغل است. هر کدام از این مشاغل نیز در زمینه فناوری هستند.

کارفرمایان باید شرایط خاصی را رعایت کنند. برای مثال آن‌ها باید نشان دهند که استخدام نیروی خارجی مزایای دائمی برای کانادا ایجاد می‌کند. اثبات این موضوع که استخدام نیروی جدید باعث ایجاد شغل برای کانادایی‌ها می‌شود و یا اینکه باعث انتقال مهارت‌ها و دانش به کانادایی‌ها می‌شود. همچنین کارفرما باید نشان دهد که حداقل دستمزد مشخصی را به نیروی کار خارجی پرداخت می‌کند. این حداقل دستمزد می‌تواند بین مشاغل و استان‌ها متفاوت باشد.

 

CUSMA

CUSMA یک توافقنامه بین کانادا، ایالات متحده و مکزیک است که جایگزین NAFTA شده است. این قرارداد دارای مقررات و شرایطی است که جابجایی استعدادها بین این سه کشور را تسهیل می‌کند. دو زیر مجموعه مرتبط با کارگران حوزه فناوری عبارت اند از نیروهای کار حرفه‌ای و انتقال درون شرکتی (ICT).

توافق CUSMA، 63 شغلی را که دارای شرایط قرار گرفتن در زیر مجموعه "حرفه‌ای" هستند را شناسایی می‌کند. تحلیلگران سیستم‌های کامپیوتری از جمله این مشاغل هستند.

ICT ها کارمندانی هستند به صورت درون شرکتی جابجا می‌شوند؛ یعنی از شرکتی در یک کشور به شعبه آن شرکت در کانادا منتقل می‌شوند. لیستی از مشاغل واجد شرایط و یا مشاغل حذف شده برای این بخش وجود ندارد. به طور کلی کسی می‌تواند به شکل درون شرکتی منتقل شود که حداقل به مدت یک سال برای شرکت کار کرده باشد و یا اینکه در رده‌های مدیریتی باشد و یا اینکه از دانش خاصی برخوردار باشد.

 

انتقال درون شرکتی (غیر از CUSMA)

این امکان وجود دارد که انتقال درون شرکتی از کشوری جز ایالات متحده و یا مکزیک نیز انجام شود. برای مثال توافقنامه تجارت آزاد بین اتحادیه اروپا و کانادا (CETA) مقرراتی را برای ICT ها دارد. همچنین یک توافق مشابه با بریتانیا نیز وجود دارد.

کارگری که از طریق هر گونه ICT وارد کانادا می‌شود نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار ندارد. ارزیابی تاثیر بازار کار که اغلب به اختصار LMIA خوانده می‌شود، فرایندی است که نشان می‌دهد استخدام کارگر موقت جای هیچ کارگر کانادایی را نمی‌گیرد.

کسانی که مایل به اقامت طولانی مدت در کانادا هستند می‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. ساکنان دائمی اغلب از شرایط بهتری نسبت به ساکنان موقت برخوردار هستند. آن‌ها دیگر نیاز به مجوز کار ندارند با این حال ممکن است در مقطعی مجبور شوند کارت PR خود را تمدید کنند. همچچنین امکان دریافت شهروندی و تابعیت نیز پس از چند سال زندگی در کانادا به عنوان اقامت دائم برای متقاضیان در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

Express Entry

اکپرس انتری محبوب‌ترین مسیر مهاجرت برای کارگران ماهر در تمامی رشته‌ها است. اگر چه در بسیاری از اوقات این سیستم یک برنامه مهاجرتی شناخته می‌شود اما در حقیقت اکسپرس انتری یک سیستم مدیریت آنلاین درخواست‌های مهاجرت است.
به طور خاص کارگران حوزه فناوری می‌توانند از طریق دو برنامه از سه برنامه‌ای که توسط سیستم اکسپرس انتری مدیرت می‌شوند، به کانادا بیایند: برنامه کارگران ماهر فدرال (FSW) و کلاس تجربه کانادایی (CEC).
برنامه کسب و کارهای ماهر فدرال (FSTP) دیگر برنامه تحت مدیریت اکسپرس انتری است اما این برنامه بیشتر برای افرادی است که به دنبال تجارت و کسب و کار هستند.

اکپسرس انتری به گونه‌ای طراحی شده است که 80 درصد از درخواست‌ها را در مورد 6 ماه یا کمتر بررسی و پردازش می‌کند.
پروفایل‌های اکپسرس انتری بر اساس فاکتورهایی مانند تحصیلات، زبان و سابقه کار امتیاز دریافت می‌کنند. هر دو هفته یا بیشتر کانادا پروفایل‌های دارای امتیازات بالا را انتخاب کرده و برای آن‌ها دعوتنامه درخواست (ITA) برای اقامت دائم ارسال می‌کند.

FSW اغلب برای افرای است که برای بازار کانادا مورد خاصی برای ارایه ندارند. برای اینکه فردی برای FSW واجد شرایط شود باید حداقل یک سال سابقه کار کانادایی یا خارجی در یک شغل با مهارت بالا باشد. این‌ها مشاغلی هستند کانادا آن‌ها را در زیرمجموعه‌های A و B کد مشاغل ملی (NOC) دسته بندی می‌کند.
به طور کلی مشاغل حوزه فناوری در زیر مجموعه NOC A قرار می‌گیرند. متقاضیان FSW همچنین باید حداقل امتیاز 7 در سیستم‌های امتیاز دهی CLB انگلیسی و یا NCLC فرانسوی را داشته باشند. این افراد نیاز به یک پیشنهاد شغلی ندارند اما در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی، امتیاز بیشتری به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

CEC برای کسانی طراحی شده است قبلاً در کانادا تحصیل کرده یا سابقه کار دارند. برای واجد شرایط شدن در این برنامه، متقاضی باید حداقل به مدت یک سال (در طول سه سال گذشته) در یکی از مشاغل NOC A و یا B در کانادا کار کرده باشد. اگر شغلی آن‌ها در زیر مجموعه مشاغل NOC A قرار داشته باشد، بایدنمرات CLB 7 و یا NCLC 7 را داشته باشند. همانند FSW، داشتن یک پیشنهاد شغلی اجباری نیست اما در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی، امتیاز بیشتری به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

کارگران حوزه فناوری در اکسپرس انتری بسیار خوب عمل می‌کنند. براساس جدیدترین گزارش سالانه اکسپرس انتری ، حدود یک سوم از تمام متقاضیان موفق، کارگران حوزه فناوری هستند. چهار مورد از پنج شغل اصلی که برای ITA انتخاب شده‌اند، مربوط به مشاغل حوزه فناوری می‌باشند.

همچنین هر استان نیز برنامه مهاجرت خود را مدیریت می‌کند که این امر موجب می‌شود تا نیازهای بازار کار منطقه‌ای بیشتر رفع شود. بسیاری از استان‌ها دارای جریان‌های فناوری مختص به خود هستند.

 

فناوری بریتیش کلمبیا

برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) یک مسیر اولویت دار به نام جریان فناوری بریتیش کلمبیا را ارایه می‌دهد که برای برخی از نیروهای کار حوزه فناوری در دسترس است. این برنامه نامزدی استانی (PNP) متقاضیانی را که در یکی از 29 شغل فنی واجد شرایط که پیشنهاد کار دارند، هدف قرار می‌دهد.

برای واجد شرایط بودن باید حداقل برای یک برنامه مهاجرت دیگر بریتیش کلمبیا واجد شرایط باشید. برنامه مهاجرت جریان فناوری یک مسیر ویژه است که به جای عمل کردن به عنوان یک برنامه اختصاصی، در دل سایر برنامه‌ها جای گرفته است. شما باید در زمینه تخصص خود یک پیشنهاد شغلی داشته باشید و این پیشنهاد شغلی باید حداقل برای یک سال باشد.

از داوطلبان واجد شرایط دعوت می‌شود تا برای نامزدی استانی از طریق قرعه کشی هفتگی فناوری نامزدی استانی بریتیش کلمبیا، درخواست ارایه دهند. متقاضیان فناوری بریتیش کلمبیا از مزایای متعددی برخوردار هستند. برای مثال پروسه بررسی درخواستشان در اولویت خواهد بود و یک افسر رسمی ویژه برای پردازش درخواست خواهند داشت.

 

قرعه کشی‌های فناوری اونتاریو


اونتاریو هر از چند گاهی قرعه کشی فناوری برگزار می‌کند. برای واجد شرایط بودن در این برنامه باید واجد شرایط جریان اولویت‌های سرمایه انسانی اونتاریو باشید. این بدان معناست که باید واجد شرایط برنامه کارگر ماهر فدرال و یا کلاس تجربه کانادایی باشید. همچنین برای واجد شرایط بودن برای قرعه کشی فناوری باید تجربه کار در یکی از شش شغل فناوری زیر را داشته باشید:

         طراحان و مهندسان نرم افزار
         برنامه نویسان کامپیوتری و توسعه دهندگان رسانه‌های تعاملی
       مهندسان کامپیوتر
        طراحان و توسعه دهندگان وب
         تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده
       مدیران سیستم‌ها اطلاعاتی و کامپیوتر
 

برنامه مهاجرت کبک برای نیروهای کار شاغل در زمینه‌های هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و جلوه‌های بصری
هوش مصنوعی (AI)

این جریان دارای دو جریان فرعی است: یک جریان برای افرادی است که از یک کالج یا دانشگاه در کبک فارغ‌التحصیل شدند و جریان دیگر برای کارگرانی است که در خارج از کانادا آموزش دیدند.
این دو دسته به لحاظ شرایط مورد نیاز برای واجد شرایط شدن در برخی موارد تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. برای مثال زیر جریان فارغ‌التحصیلان کبک از متقاضی می‌خواهد تا حتماً تجربه کا و پیشنهاد شغلی داشته باشد.
در برخی موارد متقاضیان زیر جریان کارگران خارجی نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ندارند. با این حال هر دو زیر جریان از متقاضی می‌خواهند تا تحصیلات مربوطه در این زمینه با حداقل مدرک معادل کارشناسی کبک داشته باشند.

 

فناوری اطلاعات (IT) و جلوه‌های بصری

افراد در این برنامه باید حداقل دو سال از پنج سال گذشته را در یکی از 10 شغل کار کرده باشند.
آن‌ها باید همچنین در یک شغل مربوط به رشته تخصصی خود مشغول باشند و یا اینکه یک پیشنهاد شغلی جدید در زمینه شغلی خود داشته باشند. متقاضیان باید صابت کنند که حداقل معادل دیپلم مطالعات فنی کبک یا مدرک کارشناسی را دارند.

هر دو این جریان‌ها دو بخش دیگر نیز دارند. یکی از آن‌ها برای فرانکفون‌ها و دیگری برای غیر فرانکفون‌ها است. فردی که تحت گروه فرانکفون درخواست می‌دهد باید نشان دهد که از دانش متوسط پیشرفته در زبان فرانسوی برخوردار است.
جریان غیر فرانسوی و یا همان غیر فرانکفون بسیار غیر معمول است.
معمولاً یک گروه مهاجرت مربوط به کبک به دانش زبان فرانسوی نیاز دارد.

https://www.immigrationdoor.com/i-8667/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ساعت: ۱۰:۴۷:۵۶ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (0)

اقدامات مهمی که قبل از خرید کفش باید رعایت کنید

ما زمان‌های زیادی ما مجبور هستیم در مسیرهای کوتاه و بلند راه برویم. خرید کفش مناسب و با کیفیت به ما کمک می‌کند تا کم‌تر احساس خستگی کنیم و بعد از این زمان طولانی دچار کوفتگی بدن و بیماری‌های مختلف نشویم. امروزه علم ثابت کرده که یک کفش با کیفیت علاوه بر محافظت از پا از ابتلا به بیماری‌های مختلفی مانند دیسک کمر، آرتروز و دردهای مفصلی جلوگیری می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های یک کفش مناسب و فاکتورهای مهمی که باید هنگام خرید به آن توجه کنید، آشنا کنیم.

۱.کفش مهمانی، ورزش یا مجلسی؟

ابتدا تصمیم بگیرید که دقیقا برای چه نوع مراسمی قصد خرید کفش را دارید. آیا می‌خواهید یک کفش معمولی و زیبا برای مهمانی‌ داشته باشید یا یک کفش مناسب برای یک مراسم خاص؟ یا شاید هم صرفا برای ورزش و پیاده روی به دنبال خرید کفش راحت هستید. در کل ویژگی‌های هرکدام از این کفش‌ها می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند و شما باید برای خرید یک کفش مناسب هدف خود را از خرید کفش مشخص کنید.

 

۲. انتخاب یک جوراب مناسب

دومین مورد که تعداد کمی از افراد به آن توجه می‌کنند پوشیدن یک جوراب مناسب است. این امر می‌تواند تاثیر زیادی در راحتی و سایز پا داشته باشد. گاهی پوشیدن جوراب‌های شیشه‌ای و نازک در کفش‌های اسپورت مشکل زا می‌شود و شما به اشتباه فکر می‌کنید که کفش کاملا اندازه پای شماست. اما بعد از خریداری کفش و پوشیدن یک جوراب کلفت یا نخی تمام انگشتان پای شما به دیواره کفش فشرده می‌شوند. بنابراین بهتر است قبل از خرید کفش جوراب مناسبی بپوشید.

جوراب‌های نازک بیش‌تر برای صندل‌ها یا کفش‌های مجلسی مناسب هستند ولی ما به شما پیشنهاد می‌‌کنیم تا محض احتیاط یک جفت جوراب کلفت نیز همراه خود داشته باشید تا اگر دوست داشتید کفش‌های اسپورت و ورزشی را نیز امتحان کنید.

 

۳. دیابت و وسواس بیش‌تر در انتخاب کفش

 

اگر بیماری دیابت دارید نباید در خرید کفش مناسب و دلخواه خود عجله کنید. گردش خون شما به علت قند بالا ضعیف‌تر از افراد عادی می‌شود و این امر روی اعصاب بدن و پا تاثیر منفی می‌گذارد. بنابراین اگر پای شما زخم شود یا آسیب ببیند، دیرتر بهبود می‌یابد و همین می‌تواند برای شما مشکل زا شود‌. سعی کنید تا کفش چرمی و نرمی برای خود انتخاب کنید. این کفش نباید به انگشتان و کناره‌های پا برخورد کند و همچنین بخش میانی آن باید کاملا نرم باشد. اگر قصد خرید یک صندل پاشنه بلند دارید بهتر است به مدت طولانی آن را نپوشید‌.

 

۴. ناخن‌های کوتاه و انتخاب مناسب‌تر

 

ناخن‌های کوتاه و بلند هرکدام می‌توانند سایز کفش را برای شما متفاوت جلوه دهند. اگر ناخن شما بلند باشد، به راحتی به نوک کفش برخورد می‌کنند و شما به اشتباه تصور می‌کنید که کفش برای شما کوچک و تنگ است، در صورتیکه کاملا اندازه شماست. بنابراین شما باید قبل از خرید کفش آن را کوتاه کنید یا این که اجازه دهید که ناخن‌ها در یک اندازه مشخص باقی بمانند.

 

 

 

۵. قدم زدن با کفش جدید

 

در خرید کفش مورد علاقه خود عجله نکنید. حتما چند قدم با آن راه بروید یا حتی بدوید. شما با کفش‌های خود راه در طول روز راه می‌روید بنابراین هنگامی که نشسته‌اید و هیچ حرکتی ندارید نباید کفش خود را انتخاب کنید. راه رفتن باعث می‌شود تا انگشتان پای شما خم شوند و بخش‌های مختلف  مانند قوزک و سینه پا به کناره‌ی کفش برخورد کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا اگر هر درد یا حس فشردگی در هرکدام از این ناحیه‌ها حس کردید از خرید کفش منصرف شوید و کفش دیگری انتخاب کنید. علاوه بر این دقت کنید که بخش میانی کفش نرم باشد و حس راحتی را به شما منتقل کند.جدید ترین کفش ها در کتپوش :

https://katpoosh.com/

 

 

 

ویژگی‌های یک کفش مناسب و با دوام

 

۱. سایز کفش متناسب با پای شماست:

شما می‌توانید با استفاده از شماره کفش قبلی خود سایز پای خود را به فروشنده بگویید. کفش مورد نظر نباید برای شما گشاد باشد وگرنه هنگام راه رفتن باید پای خود را به زمین بکوبید و این به عضلات ران و ساق پای شما فشار زیادی وارد می‌کند.

 

اگر در سن بلوغ هستید یا فرزندی در این سن دارید، از خرید کفش‌هایی که از پای او بزرگ‌تر هستند، خودداری کنید. به جای آن سعی کنید در کوتاه مدت کفش‌های جدید و با قیمت مناسب بخرید. علاوه بر این برخی خانم‌ها به ظاهر زیبای کفش بیش از حد توجه می‌کنند و همین باعث می‌شود تا با وجود سایز کوچک کفش، آن را استفاده کنند و پای آن‌ها به راحتی تاول بزند.

 

 

 

۲. پنجه‌ی کفش به انگشتان فشار وارد نمی‌کند:

اگر پنجه‌ی کفش ارتفاع یا زاویه مناسبی نداشته باشد باعث می‌شود تا انگشتان شما روی هم قرار بگیرند و به مرور باعث درد زیاد، میخچه بد فرم شدن استخوان خواهد شد. یک کفش با کیفیت فضای پنجه‌‌ی مناسبی دارد و تمام انگشتان پا می‌توانند به راحتی بالا و پایین بروند و حرکت کنند. یک راهکار برای تشخیص پنجه مناسب این است که با دست بخش جلویی کفش را فشار دهید اگر فاصله انگشتان پا با پنجه کفش زیاد بود به این معنی است که انگشتان فضای کافی برای تحرک دارند و کفش برای شما مناسب است.

 

۳. کف داخلی کفش شکل مناسبی دارد:

کف داخلی کفش باید به گونه‌ای طراحی شده باشد تا بتواند وزن بدن را در تمام سطح پا توزیع کند. بعضی کفش‌ها کاملا تخت هستند و کفه‌ی نرمی ندارند. این عامل در طولانی مدت به ستون فقرات شما آسیب جدی وارد می‌کند. سعی کنید کفش‌هایی را خریداری کنید که کف آن‌ها قوس داشته باشد چون هنگامی که پای خود را روی زمین می‌گذارید به پنجه و پاشنه‌ی شما فشار زیادی وارد نمی‌شود و احساس راحتی بیش‌تری می‌کنید.

 

۴. پشت کفش نرم و انعطاف پذیر است:

هنگامی که کفش دلخواه خود را می‌پوشید باید دقت کنید که پشت پای شما را نزند. گاهی قسمت پشتی کفش از مواد اولیه‌ی بی کیفیتی ساخته می‌شوند و بنابراین جنس سفت و غیر قابل انعطاف پذیری دارند‌‌. به همین دلیل به مرور پای شما را در اثر ساییدگی زخم می‌کنند. برای این که بتوانید تنگ بودن کفش را چک کنید و فاصله‌ی پشت کفش را با پاشنه بسنجید باید حدود بیست قدم راه بروید و یا انگشت خود را بین قوزک پا و کفش قرار دهید تا فاصله تقریبی برخورد پا با پشت را متوجه شوید. با این راهکار می‌توانید از هزینه اضافی بابت خرید کفش خودداری کنید و سلامت پای خود را افزایش دهید.

 

۵. پای شما را از آسیب‌های بیرونی حفظ می‌کند:

یک کفش مناسب باید بتواند شما را از سرما، گرما و باران حفظ کند. اگر آبی که روی سطح زمین ریخته به راحتی داخل کفش شود یعنی زیره کفش شما آسیب دیده و یا بی کیفیت است. همچنین یک کفش مناسب هنگامی که پای شما پیچ می‌خورد، باید ضربه وارد شده را تا حد زیادی دفع کند. بنابراین آسیب کم‌تری به پای شما وارد می‌شود.

 

۶. پاشنه کفش ارتفاع مناسبی دارد:

کفش‌های لژدار و کفش‌هایی که حدود ۳ سانتی متر ارتفاع دارند برای خانم‌ها بسیار مناسب هستند. آن‌ها  باعث می‌شوند وزن ‌خانم‌ها روی تمام پاها تقسیم شود و بنابراین آن‌ها تعادل خود را بهتر حفظ خواهند کرد. صندل‌ها و کفش‌هایی که پاشنه ۱۲ سانتی متری دارند می‌توانند باعث بروز بیماری مختلف مفصلی شوند. برای آقایان نیز کفش‌هایی که پاشنه دو سانتی متری دارند قابل قبول هستند. همچنین اگر ساق پای شما کمی ضعیف است باید از کفش‌هایی استفاده کنید که لژدار هستند.

 

۷. زیره کفش مناسب از دوام بالایی برخوردار است:

زیره‌، بخش بیرونی کفش است که با زمین تماس دارد. این بخش در طرح‌‌ها و رنگ‌‌های مختلفی تولید می‌شود و به همین دلیل زیبایی خاصی به کفش می‌بخشد. زیره کفش باید در برابر سرما مقاوم باشد و از جنس لاستیک یا تی پی یو باشد تا باعث لیز خوردن شما روی سطوح مرطوب نشود. لاستیک اصطکاک بالایی دارد و انعطاف پذیر است به همین دلیل شما می‌توانید با این نوع کفش‌ها به راحتی و ساعت‌ها راه بروید. علاوه بر زیره‌‌ی لاستیکی، زیره‌ی پی وی سی نیز برای کفش‌ها بسیار مناسب است چون علاوه بر سبک بودن، مقرون به صرفه است و طرح‌های مختلفی از آن در بازار موجود است. همچنین امکان شکستگی نیز ندارد.

 

۸. رویه‌ی کفش‌ جریان هوا را در پا تنظیم می‌‌کند:

 

رویه‌ی کفش‌ها معمولا از پارچه، پلاستیک و یا چرم ساخته می‌شوند. رویه چرم طبیعی کم‌تر پاره و ساییده می‌شود و مقاومت بالاتری نسبت به نوع مصنوعی آن دارد. علاوه بر این چرم طبیعی عایق خوبی گرما است و دمای پای شما را در کفش تنظیم می‌کند. رویه‌ی پلاستیکی معمولا برای کفش‌های اسپرت استفاده می‌شود و در برابر گرما مقاومت کمی دارد.

بنابراین پای شما به راحتی در آن عرق می‌کند و بو می‌گیرد‌. با این حال این رویه‌ها ارزان‌تر از نوع چرم هستند. نوع دیگر رویه کفش، میکروفیبر است که معمولا از فیبر پلی استر تولید می‌شود. این رویه الیاف کم‌تری دارد و بسیار سبک و نرم است. علاوه بر این جریان هوای خوبی در کفش ایجاد می‌کند و حتی اگر جوراب نداشته باشیم به پا آسیب زیادی وارد نمی‌کند.

 

 

سخن پایانی

 

امروزه انتخاب و خرید کفش کار آسانی است اما بیماری‌هایی که کفش‌های نامرغوب در پا ایجاد می‌کند، می‌تواند آسیب‌های جدی به پا وارد کند. اگر شما با ویژگی‌‌های یک کفش مناسب آشنا باشید می‌توانید تا حد زیادی جلوی این آسیب‌ها را بگیرید. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید یک کفش با کیفیت تهیه و تا مدت طولانی از آن استفاده کنید.

 

 

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۵۸:۴۸ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (1)

این داروها جزو لیست داروهای مجاز در کشور هست

استارتاپهایی مانند مادران، دیجیکالا، اسنپدکتر، پذیرش 24 و آزمایش آنلاین مشمول این ممنوعیت شدهاند و ادامه همکاری با آن ها از سوی داروخانهها تخلف اعلام شده است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. با این حال با گسترش فعالیتهای برخی از استارتاپهای تامین دارو و برخی از اپلیکیشنها فروش دارو نیز در دسته خدمات دارویی آن ها قرار گرفت.گسترش سفارشات و ابهامات زیادی از چگونگی تامین و سلامت دارو موجب شد تا نهادهای نظارتی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته واکنش نشان دهند. بر اساس آییننامه و ضوابط وزرات بهداشت فروش هرگونه دارو همراه یا بدون نسخه به صورت آنلاین و اینترنتی ممنوع است. یکی از اصلیترین دغدغههای انجمن صنفی داروسازان برای این تصمیمگیری فقدان نظارتهای کافی بر عملکرد اپلیکیشنهایی است که از مردم نسخه دریافت میکنند و داروها را به آنها تحویل میدهند. یعنی این داروها که مردم سفارش میدهند توسط این اپلیکیشنها از خارج شبکه رسمی تامین شوند.

مسئله مهم دیگر این است که آیا این داروها جزو لیست داروهای مجاز در کشور هست یا خیر. وجود دارند. همان طور که می دانید در حال حاضر تجهیزات پزشکی، مکمل ها و لوازم آرایشی و بهداشتی با قیمت بالایی عرضه می شوند. دکتر فاطمی با اشاره به این که اکنون بیشتر قاچاقچیان دارویی کشور از همین طریق اقدام به فروش داروهای خود میکنند ادامه میدهد: «طبق آماری که داریم در حال حاضر بیشتر قاچاقچیان دارو سعی دارند از طریق شبکههای مجازی داروهای شان را بفروشند. این بخش مهمترین بخشی است که تمامی کسب و کارهایی که به عنوان داروخانه آنلاین فعالیت دارند باید مد نظر قرار دهند. هر دارویی که در آن لیست قرار گرفته است، مورد بررسی قرار گرفته است تا اطمینان حاصل شود که برای شما امن و قانونی است. هدف ما تامین داروهای ضروری مردم و دسترسی آسان آن ها به انواع محصولات دارویی و غیر دارویی مورد نیاز آن هاست.

ما به نوعی شاهد گسترش معضلهای فروش داروی غیر مجاز ناصرخسرو در شبکههای مجازی هستیم و باور ما این است که اکنون ناصرخسروی مجازی فعالیت گستردهتری از ناصرخسروی حقیقی دارد. داروخانه آنلاین همان ناصرخسروی مجازی است؟ این سایت توسط داروخانه افخم شهر تبریز اداره می شود و از پربازدیدترین داروخانه های آنلاین کشور محسوب می شود. همچنین مکملهای تقویتی همچون زینک پلاس، مکمل های تقویتی، مکمل های تخصصی برای تقویت مفاصل و استخوان ها، تقویت مو، جوانسازی پوست، مکمل های لاغری و تناسب اندام را می توان ذکر کرد. خرید از داروخانه آنلاین فواید زیادی را به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به کاهش ترافیک و مقایسه قیمت ها اشاره کرد. اکثر داروخانه های آنلاین و اینترنتی دارای پیک رایگان می باشند. این *** برای از بین بردن خستگی های ناشی از استرس و همینطور کمبود ویتامین مناسب و از بین بردن ضعف بدن است. آنها میتوانند بصورت ***، کپسول، پودر، نوشیدنی و *** انرژی استفاده شوند.

در کنار مکملهای بدنسازی میتوانید انواع مکمل دارویی را بسته به نیازتان از https://binoskhe.com/ تهیه و استفاده کنید. جزو مکملهای بدنسازی هستند. بسته به رشته ورزشی و فعالیت تان ممکن است به یک یا چند گروه از مکملهای بدنسازی نیاز داشته باشید. در واقع، این بخش از اطلاعات دارویی به او نشان می دهد که آیا مکملی که می خواهد خریداری کند برای سلامتی اش مفید است و به رفع مشکلات او کمک می کند یا خیر! شما میتوانید هر آنچه که از یک داروخانه آنلاین انتظار دارید از وبسایت داواخانا تهیه نمایید. به داروخانه آنلاین وطن دراگ خوش آمدید برای ارتباط با ما روی پشتیبانی کلیک کنید. همه ما این را میدانیم که بسیاری از دارو و به طور عمده داروهای کمیاب در شرایط ویژهای نگهداری میشود. اما دارویی که به طور اینترنتی سفارش داده میشود معلوم نیست از کجا تامین شده و به دست بیمار میرسد. برای درک بهتر این موضوع کافیست چند سال به عقب برگردید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۰۵:۱۵:۰۲ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (1)

با آبیاری مکانیزه که از زیر مجموعه های آبیاری مدرن است بیشتر آشنا شوید

در ادامه با آبیاری مکانیزه که از زیر مجموعه های آبیاری مدرن است بیشتر آشنا خواهیم شد. که دارای ویژگی های زیاد نسبت به نمونه های موجود در سایت های مختلف است. صافی های شنی یا توری برای جدا کردن ذرات معلق ریز موجود در آب. می توان اذعان داشت که آبیاری قطره ای جزء پرطرفدارترین و کم هزینه ترین روش های آبیاری موجود می باشد. با استفاده از کنترلر آبیاری می توان شیرهای برقی را فرمان پذیر کرد. ازنازل سرامیکی به دلیل مقاوم بودن در برابر سموم برای ضد عفونی و سمپاشی گلخانه ها استفاده می شود. همان گونه که بارها به آن اشاره کردیم، آبیاری قطره ای در مصرف آب صرفه جویی می کند و هم چنین هزینه های بهره برداری را کاهش می دهد و این موضوع از مزایای مهم در این روش جدید می باشد. اگر آبیاری زمین به درستی صورت نگیرد محصولات خوبی در اختیار افراد یک منطقه قرار نخواهد گرفت و به علاوه در مصرف آب نیز صرفه جویی نخواهد شد.همان گونه که می دانید، بخش اعظم مصرف آب در کشور ما به مصارف کشاورزی مربوط می شود، بنابراین با توجه به کمبود آب، صرفه جویی در مصرف آن از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و باید توسط کشاورزان عزیز رعایت شود.

باید گفت که کنترلر هانتر یکی از تولیدی های معتبر کارخانه چین است که تحت لیسانس کشور آمریکا می باشد. این دستگاه یک کنترلر ۴ ایستگاهه است که از آن برای اتوماتیک کردن سیستم های آبیاری مختلف استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین­باره پیشنهاد می کنیم حتماً ادامه مطلب ما را مطالعه کنید.

مشخصات فنی کنترلر هانتر
کنترلر هانتر که در میان بسیاری کاربران با عنوان تایمر آبیاری هانتر نیز شناخته می شود در دو نوع فضای باز و فضای بسته تولید و به مشتریان خود عرضه می شود. تفاوت سیستم های باز و بسته در این است که در مدل بسته تایمر با دریافت فیدبک از سنسورهای تعبیه شده در خود و آنالیز اطلاعات دریافت شده فرمان لازم را برای آبیاری ارسال می کند. اما در مدل فضای باز سیستم با تغییرات از پیش تعریف شده ای آبیاری بخش های مختلف را انجام می دهد. از این رو هیچ گونه نیازی به نصب سنسورهای دیگری از قبیل دما، تابش خورشید و رطوبت را ندارد. باید گفت که مدل فضای باز کنترلر هانتر هم ارزان تر است و هم انعطاف پذیری بالاتری در برابر مدل بسته دارد. از دیگر شاخصه های بارز کنترلر هانتر می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

https://abniro.com/irrigation-controller-hunter/

باید بیان شود که روش آبیاری قطره ایی در دهه ۵۰ بسیار رایج شد و سطوح بزرگی با این روش آبیاری شدند اما هر روشی که برای آبیاری زمین استفاده می شود، مزایا و معایب خاص خود را دارد که بعد ها با تحقیقات فراوان مزایا و معایب روش آبیاری قطره ایی نیز مشخص گردید. از آن جا که آبیاری قطره ای و بارانی باید طوری تنظیم شود، که در زمان خاصی شروع و در زمان مشخصی تمام شود، یک نفر باید مسئولیت این کار را بر عهده بگیرد، از آن جا که انسان نیز خطا می کند، ممکن است، با توجه به مشغله های زندگی، این کار را فراموش کند، استفاده از تایمر بزرگترین خدمت به این کشاورزان و دیگر صاحبان صنایع را انجام می دهد. تعرق و هم چنین مقدار آبی که باید به زمین مورد نظر داده شود، در یک دوره زمانی محدود ( ۲۴ تا ۷۲ ساعت ) توازن برقرار می شود.

از جمله معایب روش آبیاری قطره ایی، هزینه های زیاد و تکنیک های نسبتاً پیشرفته این روش و هم چنین نمک ها و مواد جامد معلق در آب های ایران (که سبب گرفتگی قطره چکان ها می شوند) می باشد. با این تکنیک شما قادر خواهید بود رطوبت لازم را برای مدت زمان مشخصی برای گیاه تامین کنید. به همین دلیل در اکثر پروژه ها احداث ایستگاه پمپاژ و یا تقویت منبع تامین انرژی ضروری می باشد. می توان بیان کرد که سیستم های آبیاری قطره ای نیازمند تامین فشار بالا می باشند و معمولا اختلاف ارتفاع منبع آب تامین کننده این انرژی نمی باشد. باید بدانید که در صورتی که آب مصرفی در آبیاری از چاه یا رودخانه حامل شن و ماسه معلق باشد، بهره گیری از هیدروسیکلن امری کاملا ضروری است. در رابطه با روند اجرای عملیات پمپ واترجت کارواش لازم است بدانید که این دستگاه به واسطه ابزارهای مخصوص به برق متصل می شود که با استفاده از نیروی محرکه الکتریکی فعالیت خود را آغاز می کند. اگر فیلتر دیسکی همراه با فیلتر های دیگر که به نوعی آب را عاری از آلودگی های زیستی و میکروبی می کنند، شده باشد، می تواند در مصارف خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

آب با فشاری برابر 1 وارد آب چکان میشود و در آنجا به فشار صفر میرسد. پمپ کارواش صنعتی، واترجت، کارواش دستی، کارواش خانگی و پمپ، کلماتی است که به کارواش صنعتی اطلاق میشود. در کل قطعاتی که برای شما همراه این پکیج ارسال میشود کامل است و شامل تمامی قطعات مورد نیاز است. سوال و یا نظری در مورد این محصول دارید؟ به دلیل تقاضای زیاد این محصول مرکز عرضه تایمر آبیاری ارزان فعالیت خوبی را در کشور دارد. این محصول در برابر رطوبت دوام می آورد. ابتدا دو عدد باتری قلمی را در پشت دستگاه، در محل مورد نظر قرار می دهید. شایان به ذکر است که لوله ها اصلی و نیمه اصلی از جنس پلی اتیلن بوده و آن ها را در عمق مناسب درون خاک قرار می دهند. لوله های مورد استفاده در مه پاشها از دو نوع لوله های پلی آمید و لوله های فشار قوی سیم دار پرسی یا همان شلنگ هیدرولیکی می باشند. از این جهت در شبکه های آبیاری قطره ای، فیلترهای شنی با کارآیی بالا همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۲۸:۵۲ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (1)

واکنش به انتشار اطلاعات وزیر بهداشت

مدیرکل حقوقی سازمان بیمه سلامت، در واکنش به انتشار اطلاعات وزیر بهداشت به عنوان یکی از بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در فضای مجازی توسط یکی از پزشکان، توضیحاتی ارائه داد.

بر اساس گزارش مهر ، عبدالرحیم ترابی گفت: دسترسی به سوابق بیمه شدگان از قبیل سابقه دارو و خدمات پاراکلینیک تجویزی برای بیماران فقط با اجازه بیمه شده و به وسیله رمز دو مرحله‌ای فراهم است و این اطلاعات در حال حاضر فقط به پزشکان نمایش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه انتشار تصویری از کارت واکسیناسیون وزیر بهداشت و مشخص شدن کد ملی و تاریخ تولد ایشان و همچنین استفاده از شماره تلفن همراه بیمه شده، منجر به سوءاستفاده یکی از پزشکان و دسترسی به صفحه اول اطلاعات شخصی وزیر شده است، افزود: این اقدام مصداق بارز نقض حریم خصوصی و افشای اطلاعات و همچنین نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بوده و پیگیری‌های لازم حقوقی در این زمینه انجام خواهد شد.

پیش از این نیز سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به دنبال انتشار تصویری از کارت واکسن دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شبکه های اجتماعی توضیحاتی را مطرح کرده بود.

دکتر هاشمی گفت: آنچه در برخی رسانه های بیگانه ضمن انتشار عکس کارت واکسن وزیر بهداشت با طرح شبهاتی از قبیل "تزریق یک دوز واکسن توسط مسئولان وزارت بهداشت علی رغم تشویق مردم به واکسیناسیون" مطرح شده است، نشان دهنده خباثت و جریان سازی هدفمند این رسانه ها در جهت ایجاد شبهه و تخریب آرامش روانی و اعتماد افکار عمومی به خادمان نظام سلامت کشور و کاهش مشارکت مردم در امر واکسیناسیون و به خطر انداختن سلامت آحاد جامعه است.

گفتنی است طبق آنچه به عنوان کارت واکسن وزیر بهداشت در شبکه های اجتماعی منتشر شده، عین اللهی یک نوع واکسن خارجی تزریق کرده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۲۹:۳۶ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (1)

آموزش نصب وردپرس در  Plesk

پلسک محبوب‌ترین کنترل پنل هاستینگ بعد از سی پنل است. این کنترل پنل بر روی انواع ویندوزها قابل نصب و راه اندازی است و از نظر پشتیبانی نیز ویندوز، بعد از لینوکس در رده ی دوم قرار دارد. پلسک ورژن‌ها و انواع گوناگونی دارد که هر یک برای مدل خاصی از کاربری و میزبانی وب مناسب است. به طور کلی پلسک و سی پنل تفاوت چندانی با هم ندارند و در بسیاری از شرکت های مطرح دنیا مورد استقبال قرار گرفته‌اند .البته پلسک کنترل پنلی با منبع باز نیست و برای استفاده از آن مثل سی پنل به لایسنس نیاز خواهید داشت.

در این مطلب می‌خواهیم روش نصب این CMS پر کاربرد یعنی WordPress را بر روی پلسک آموزش دهیم.

1.      برای گام نخست ابتدا به اکانت خود در پلسک لاگین شده و به قسمت File Manager هاست مراجعه نمایید.

2.      سپس با استفاده از گزینه Upload فایل Zip وردپرس را که از قبل دانلود کرده‌اید، در هاست خود آپلود نمایید.

3.      پس از آپلود کامل فایل فشرده وردپرس، تیک کنار فایل مورد نظر را فعال کرده و بر روی گزینه Extract Fils کلیک کنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود.

4.      مرحله‌ی بعدی این است که فایل‌های وردپرس را به پوشه‌ی اصلی سایت منتقل نمایید که برای انجام این مورد تنها کافی است همه‌ی فایل‌های وردپرسی را انتخاب کرده و با استفاده از گزینه‌ی Move آنها را به پوشه‌ی httpdocs منتقل کنید.

5.      گام دوم برای نصب وردپرس(WordPress) ایجاد دیتابیسی است که CMS به کمک آن راه اندازی شود. برای انجام این کار به صفحه‌ی اصلی هاست بازگشته و به قسمت Databases مراجعه کرده و پس از کلیک بر روی گزینه Add Databases،  سایت مورد نظررا انتخاب کرده و اطلاعات خواسته شده برای ایجاد دیتابیس و یوزر را وارد نمایید.

6.      گام بعدی، گام اصلی نصب وردپرس(WordPress) است و مراحل قبل همگی ایجاد زمینه‌هایی برای راه اندازی آن بود. برای شروع نصب کافی است آدرس سایت خود را در مرورگر وارد کنید تا مراحل نصب آغاز شود. بعد از انتخاب زبان وردپرس خود به دلخواه، نیاز است اطلاعات دیتابیس درخواستی  را تکمیل کرده و به مرحله بعد بروید.

7.      پس از این مرحله نیاز است اطلاعات لاگین وردپرس را وارد نمایید برای یوزر admin پسوردی در نظر بگیرید و بر روی گزینه Install WordPress کلیک کنید تا نصب CMS شما تکمیل شود.

8.      پس از انجام مراحل بالا برای دسترسی به صفحه‌ی ورد وردپرس، آدرس سایت را به صورت زیر در مرورگر وارد کرده و اطلاعاتی که در مرحله ۷ وارد کردیم را برای پارامتر های user و password وارد کنید.

 https://tafahomonline.ir/%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%DB%8C/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۲۸:۴۷ توسط:تیتر برتر موضوع: نظرات (3)